صفحه اصلی

الیاف گیاهی

با داغ شدن بازار محصولات تخریب پذیر و دوستار محیط زیست شرکت آلمانی هرما با الهام از طبیعت الیافی مطابق با اصول تجزیه طبیعی و تخریب پذیری صد در صد معرفی کرده که پیش بینی میشود پس از پلاستیک های تخریب پذیر با حضور این لیبل بسته بندی های عرضه شونده کاملا تجزیه شده و به طبیعت باز میگردند.

لاستیک سیلندر چاپ

چاپ افست همیشه پرچمدار پرطرفدارترین نوع چاپ بوده گرچه منتقدان فراوانی به خود دیده اما به دلایل فراوانی که قبلا اشاره شده انتخاب نهایی برای بسیاری از مخاطبان محسوب میشود. در این مقاله نکاتی درباره ی زیرسازی صحیح لاستیک و نصب آن روی سیلندر بیان میشود در صورتی که با این نوع چاپ سر و کار دارید این مقاله مخصوص شماست.

مرکب افست

مدتی است که افزایش هزینه مواد اولیه و کمبود ظرفیت حمل و نقل ، شرکت های سراسر جهان را تحت فشار قرار داده است. صنعت مرکب سازی چاپ نیز به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است ، زیرا هزینه های حمل و نقل و هزینه رنگدانه ها (از جمله دی اکسید تیتانیوم) و مواد اولیه […]

قیمت کاغذ

با وجود اینکه بیش از ۳سال از افت و خیز و چالش بی وقفه اهالی چاپ با نوسانات لحظه ای قیمت میگذرد به نظر می آمد که قرار است ثباتی هرچند اندک بر وضعیت این بازار حکمفرما شود و همه چیز به آن سمت پیش میرفت تا اینکه ..

تخلفات ناشران

احد جاودانی، رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات ناشران استان تهران، این موضوع را تأیید کرد و با اشاره به فعالیت این هیئت از ابتدای سال تاکنون از ثبت ۸۳ شکایت در حوزه نشر خبر داد و گفت:‌ از این میان ۳۱ پرونده در هیئت بررسی و صدور رای شده است.

چاپ و نشر

نظر به قرارگیری صنف چاپ در گروه اول مشاغل که باعث شد طرح قرنطینه سراسری مشاغل در این صنف اجرا نگردد و با توجه به آمار بالای تلفات در خیز جدید کرونا موسوم به دلتا کرونا، سرعت واکسیناسیون جمعی افزایش یافت و خبرها حاکی از آن است که در این طرح نوبت به اهالی چاپ و نشر رسید.

تعرفه های چاپی

مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان تهران، با اشاره به افزایش جهانی قیمت آلومینیوم و به تبع آن قیمت جهانی زینک گفت: قیمت زینک در ماه ‌های آینده روبه فزونی خواهد رفت در نتیجه تعرفه ‌های چاپ نیز افزایش خواهد داشت.