صفحه اصلی

زینک چاپ

اگر بخواهیم این مشکل را توضیح دهیم، کوری زینک به شرایطی اطلاق می شود که سطح چاپ شونده زینک مرکب را منتقل نمیکند،تصویر مرکبی به طور واضح روی زینک دیده میشود ولی مرکب به روی لاستیک منتقل نمیشود.

پریفلایت

اگر بخواهیم پری فلایت را به زبان ساده تعریف کنیم: عبارتست از چک لیستی که هر چاپخانه دار قبل از عملیات اجرایی روی فایل باید موارد آن را بررسی کند، حال ما در این مقاله میخواهیم موارد مهم چک لیست هر چاپخانه دار را بررسی کنیم.

خال زدن

اگر بخواهیم در یک جمله تعریفش کنیم ظاهر شدن لک های نقطه ای روی قسمتهایی از کاغذ که زیر چاپ نرفته میباشد. باید بدانید این ذرات ممکن است در قسمت های بدون چاپ زینک نیز ظاهر شود، اما با یک اسفنج مرطوب به سادگی پاک می شود. اگر از کاغذی غیر از کاغذ گلاسه استفاده شود، خال زدن به سرعت از بین می رود. اما با استفاده مجدد از کاغذ مجددا به سرعت پدیدار می شود.

پوشش چاپ

در صنعت چاپ امروزپوشش های چاپ متنوع با منظورها و هدفهای گوناگونی مورد استفاده قرار میگیرد و چه کسی است که اهمیت و تاثیر بسزای آنها را در نتیجه کار ندید بگیرد. یکی از خصوصیات مشترک انواع پوشش ها به وجود آوردن جلوه ای زیبا برای محصول چاپی است و خصوصیت دیگر آنها افزایش مقاومت و عمر محصول در برابر عوامل خارجی می باشد.

پدر صنعت چاپ

در تهران متولد شد و پس از تحصیلات مقدماتی برای ادامه تحصیل به ایتالیا رفت. از آنجایی که دلسپرده ی خاک میهن بود دوری از وطن را تاب نیاورد و پس از اتمام دوره ی تحصیلی در قامت یک حسابدار خبره به ایران بازگشت و تصمیم گرفت به تجارت در کشورش مشغول شود.

چاپ و نشر

داستان صنوبر که روزی به عنوان کسب و کاری کوچک با همت خاندان فرمنش اولین قدم هایش را با امید به پیدا کردن جایگاهی در بین اهالی این صنعت برداشت، تا به امروز که با افتخار، یکی از خوش نام ترین، واردکنندگان ملزومات چاپ و بسته بندی در ایران محسوب می‌شود؛ داستانی بسی طولانی است .