📌قابل توجه واردکنندگان

🔴 ثبت‌سفارش کالاهای وارد شده به گمرکات تا تاریخ ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ شامل کالاهای گروه ۴ امکان پذیر شد

پیرو نامه رئیس سازمان توسعه تجارت ایران به رئیس کل گمرک ایران ، از امروز (سه شنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۶/۱۳) امکان ثبت‌سفارش کلیه کالاهای گروه ۴ که تا ۳۰ خردادماه ۱۳۹۷ براساس تاییدیه گمرک به اماکن گمرکی وارد شده‌اند، از محل بند ۹ ماده ۳۸ آئین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات در سامانه جامع تجارت فراهم شده است.

◀️بدین منظور می‌بایست در فرآیند ثبت  پرونده در صفحه اطلاعات مالی و بانکی به روش ذیل عمل شود:

۱️⃣انتخاب گزینه بدون انتقال ارز در فیلد 《نوع عملیات ارزی》

۲️⃣ انتخاب گزینه 《از محل بند ۹ ماده ۳۸ آیین‌نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات کالاهای وارد شده به گمرکات تا تاریخ ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ شامل گروه ۴》

۳️⃣تکمیل اطلاعات شماره قبض انبار و  تاریخ قبض انبار (تاریخ قبض انبار بایستی تا تاریخ ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ باشد)

 

🔴 رکورد عرضه ارز در بازار ثانویه شکسته شد/ متوسط قیمت دلار در سامانه نیما ۷۷۰۰ تومان

مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی:
🔹درباره تامین ارز برای کالاهای مورد نیاز کشور، آخرین تصمیم این بوده است که کالاها به دو دسته اصلی تقسیم شوند و از دو اولویت برخوردارند اولویت نخست، دارو و کالاهای اساسی و مواد اولیه است که با نرخ مصوب ۴ هزار و ۲۰۰ تومان تا اردیبهشت سال بعد تامین می شود. بقیه کالاها و خدمات در بازار دوم در بستر سامانه “نیما” عرضه می شود که متوسط نرخ از زمان شکل گیری این بازار تاکنون، یورو ۹ هزار تومان و دلار حدود ۷ هزار و ۶۰۰ تا ۷ هزار و ۷۰۰ تومان بود.
🔹 امروز رکورد عرضه ارز در این بازار از سوی صادرکنندگان غیرنفتی شکسته شد و ۷۴ میلیون یورو با نرخ میانگین ۸ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه شد.

درباره مدیر سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهارده + 2 =