🔷 رشد ۲۰ درصدی درآمدهای ترانزیتی کشور

دبیر میز ترانزیت سازمان توسعه تجارت ایران، از رشد ۲۰ درصدی درآمدهای ترانزیتی کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محسن رحیمی، دبیر میز ترانزیت سازمان توسعه تجارت ایران اظهار کرد: بیشترین سهم در تحقق این نرخ رشد را افزایش ۲۰ درصدی ترانزیت جاده‌ای داشته که عمده دلیل دستیابی به این رشد، رونق حمل سوخت اقلیم کردستان عراق از مبداء مرز پرویزخان به مقصد بندر امام خمینی است.

وی ادامه داد: حمل سوخت به اقلیم کردستان و افزوده شدن محموله های مربوط به افغانستان و دیگر کشورهای همسایه منجر به افزایش تخلیه و بارگیری محصولات نفتی ترانزیتی در بنادر کشور و در نتیجه شاهد رشد در بخش ترانزیت دریایی بوده‌ایم.

رحیمی در ادامه سخنانش با اشاره به این که رشد آمار حمل و نقل هوایی طی ۱۰ ماه گذشته محقق شده است، افزود: انتقال پروازهای هواپیمایی قطر به آسمان ایران در نتیجه تحریم های اعمالی از سوی همسایگان عرب این کشور، رشدی نزدیک به ۱۰ درصدی را در درآمدهای حاصل از پروازهای عبوری کشورمان به دنبال داشته است.

به اعتقاد دبیر میز ترانزیت سازمان توسعه تجارت ایران ، بخش ریلی نیز با اعمال سیاست های تشویقی موثر در قالب ارائه تخفیفات قابل توجه، در بخش ترانزیت خارجی طی ۱۰ ماه گذشته رشد مناسبی را تجربه کرده است.

جدول پیوست آمار مقایسه‌ای عملکرد صادرات خدمات در حوزۀ ترانزیت طی ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۶-۱۳۹۵ (برآورد آماری) را نشان می‌دهد.

درباره مدیر سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پنج − 1 =