♦️صادرات آمریکا به ایران ۳ برابر شد/ افت واردات از ایران به یک پنجم

صادرات آمریکا به ایران در هشتمین ماه سال جاری میلادی بیش از ۳ برابر شد و به ۳۴.۷ میلیون دلار رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در ۸ ماهه نخست سال جاری میلادی افت ۲۵ درصدی داشته است.

مبادلات تجاری دو کشور در ۸ ماهه نخست سال میلادی گذشته بالغ بر ۱۶۷.۳ میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به ۱۲۵.۶ میلیون دلار کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا اوت امسال ۸۲.۸ میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۲۳ درصدی داشته است. آمریکا در ماه های ژانویه تا اوت ۲۰۱۶ بالغ بر ۱۰۸.۵ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات آمریکا از ایران در ۸ ماهه نخست امسال نیز ۴۲.۸ میلیون دلار گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۲۷ درصدی داشته است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران ۵۸.۸ میلیون دلار بوده است.

با این حال در اوت ۲۰۱۷ صادرات آمریکا به ایران نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بیش از ۳ برابری داشته و به ۳۴.۷ میلیون دلار رسیده است. آمریکا در اوت سال قبل ۱۰.۸ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

با وجود رشد بیش از ۳ برابری صادرات به ایران واردات آمریکا از ایران در اوت ۲۰۱۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل یک پنجم شده و به ۳.۵ میلیون دلار رسیده است. این کشور در اوت سال قبل ۱۶.۸ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

درباره مدیر سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یازده + ده =