وزیر صنعت، معدن و تجارت :
🛑مجوزها و موانع ترخیص کالا از گمرکات را باید برطرف کنیم / موانع باید در داخل وزارت صمت حل شود

♦️وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکیدکرد: مجوزها و موانع ترخیص کالا از جمله ضوابط ثبت سفارش را باید برطرف کنیم تا مواد اولیه وکالاهای اساسی و ملزومات تولید، در بنادر رسوب نکند و این موانع باید در داخل وزارت صمت حل شود .

🔹 رضا رحمانی در شانزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار با بیان اینکه همه قوانین و مقررات برای شرایط عادی وضع شده اند نه شرایط غیر عادی و تحریم،­ افزود: باید ترتیبی اتخاذ دهیم که مواد و کالاهای اساسی و مورد نیاز عموم مردم در بنادر معطل نشود و وارد کشور شود و در این زمینه هرگونه موانعی از جمله ضوابط ثبت سفارش هست باید برطرف کنیم.
وی تاکید کرد: در این گونه موارد،​ محدودیت و مانعی نداریم و مسئولین کشوری هم همسو با ما هستند و می توانیم مصوبات راهگشا اتخاذ کنیم.

🔹 وی تصریح کرد: هر مانعی برای ورود این گونه مواد و تولیدات به کشور هست باید در داخل وزارت صمت حل شود و مواد اولیه به چرخه تولید وارد و تبدیل به کالا شود و نیازهای عموم مردم تامین شود .
رحمانی ادامه داد: هر مانعی امروز هست باید برداریم و هر کجا هم مصوبه مورد نیاز هست اقدام کنیم و این تکلیف امروز ما و همه دستگاههای مربوط است.
در این نشست که با حضور نمایندگان بخش خصوصی وزارت اقتصاد، گمرک، سازمان برنامه، سازمان حمایت، وزارت بهداشت و .. برگزار شد در زمینه آخرین وضعیت تخصیص و تامین ارز و سطح عمومی قیمت کالاهای اساسی و نیز طرح مصوبه اصلاحی کمیته تنظیم بازار محصولات فولادی به منظور دستورالعمل تنظیم بازار این کالاها بحث شد.

درباره مدیر سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بیست − 6 =